^Wróć do Góry

Facebook Like Button

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonFacet budzi się po kilkutygodniowym piciu, cały siny i zarośnięty. Idzie do łazienki, staje przed lustrem i zaczyna się sobie przyglądać, intensywnie przy tym myśląc. Nagle słyszy z kuchni: - Mietek, zjesz śniadanie? Facet wali się w łeb i mówi: - A... Mietek.

+48 509-435-688
admin@abckomputera.com.pl

abckomputera.com.pl

o komputerach i nie tylko . . .

Baśń o samotnym duchu (2013)

Baśń o samotnym duchuBaśń o samotnym duchu / Qissa: The Tale of a Lonely Ghost; (2013) - Lektor / PL; Reżyseria: Anup Singh; Scenariusz: Madhuja Mukherjee, Anup Singh; Produkcja: Francja, Holandia, Indie, Niemcy; Gatunek: Dramat, fantasy; Czas: 1 godz. 40 min.; Obsada: Irrfan Khan, Tisca Chopra, Tillotama Shome, Rasika Dugal, Danish Akhtar, Sonia Bindra, Faezeh Jalali, Dhami, Jitendra Kaur...
Umber Singh jest głęboko wierzącym sikhem. W wyniku podziału Indii w 1947 r. traci majątek i zostaje zmuszony do opuszczenia rodzinnych stron. W nowej wsi próbuje odbudować pozycję i zyskać uznanie patriarchalnej społeczności. Ma mu w tym pomóc upragniony męski potomek. Gdy żona Singha rodzi kolejną, czwartą już córkę, mężczyzna postanawia zmienić przeznaczenie i wychować ją jako chłopca. Ta decyzja ma wiele dramatycznych następstw.
Akcja filmu rozpoczyna się w dramatycznym dla Indii roku 1947, w którym doszło do konfliktu zbrojnego i podziału kraju na Indie i Pakistan. Osią filmu są losy jednej z rodzin, która, podobnie jak setki innych wyznawców sikhizmu, po zamieszkach opuszcza swoją historyczną ojczyznę. Umber Singh z żoną i trzema córkami przeprowadza się do nowego domu i marzy o męskim potomku, który ponownie ugruntowałby pozycję i tożsamość rodziny. Kiedy na świat przychodzi czwarta córka, bohater postanawia zmienić przeznaczenie. Film przypomina baśń zamkniętą narracyjną klamrą. Już sam tytuł wprowadza specyficzny klimat – qissa w literaturze oznacza tradycyjną opowieść ludową z elementami fantastyki. Czerpanie ze źródeł kultury indyjskiej dostrzec można nie tylko w warstwie narracyjnej, ale także wizualnej (operowanie światłem, kolorami), ścieżce dźwiękowej czy scenografii.
Bardzo dobry film - dramat w "społeczeństwach patriarchalnych" = mam córkę. - (autor: kkutz)... Obsesja ojca 3-ch córek, powoduje, że 4-tą od niemowlęctwa wychowuje jako syna. Nikt nie wie, że jest dziewczyną. Ojciec jest ofiarą panujących nie tylko w Indiach przekonań o wyższości posiadania syna. W Indiach rodzina wydająca córkę za mąż ... czytaj dalej

www.vrota.pl
Agencja Ślubna "Pink Ring" - GDAŃSK
www.twojewiadomosci.com.pl

abckomputera.com.pl - 2010 copyright